PRIČAONICA U KNJIŽNICI JELKOVEC

U svibnju smo u suradnji s knjižnicom "Jelkovec" organizirali posjete za djecu vrtićkih skupina pod nazivom "Pričaonica". U šetnji od vrtića do knjižnice podsjetili smo se na pravila sigurnog ponašanja u prometu.

Po ulasku u prostor knjižnice dočekala nas je voditeljica dječjeg odjela, knjižničarka Ana. Na početku su djeca imala priliku vidjeti na kojem pultu mogu posuditi knjigu te su saznala da im je za posudbu knjige potrebna članska iskaznica.

Dolazak na dječji odjel je bio najzanimljiviji. Knjižničarka Ana je djeci pokazala knjige različitih tematika koje mogu posuditi u knjižnici - bajke, priče, enciklopedije i sl.

Jednu od pripremljenih knjiga knjižničarka Ana je pripremila za čitanje djeci. Djeca su sjela u prostor pripremljen za čitanje te su prije čitanja priče imala zadatak pogoditi što se nalazi u "čarobnoj" vrećici.

Nakon igre djeca su poslušala priču koju im je knjižničarka pripremila, a nakon toga su djeca crtala doživljaje iz priče.