Evakuacijska vježba u vrtiću

U okviru programa Sigurnost i zaštita djece u DV "En ten tini" tijekom godine provodimo različite aktivnosti s ciljem zaštite sigurnosti i zdravlja djece, poticanja samozaštitnog odgovornog ponašanja i svjesnog izbjegavanja rizika te osnaživanje djeteta za sigurno i odgovorno ponašanje. U skladu s tim, organizirali smo evakuacijske vježbe uzrokovanu izvanrednim događajem - potresom u centralnom objektu (21. travnja 2021.) te u područnom objektu (22. travnja 2021.). Evakuacijskoj vježbi prethodile su pripremne aktivnosti vezane za prepoznavanje i odlaska na tzv. "sigurno mjesto" u odgojnoj skupini, te aktivnosti slijeđenja koraka prema Protokolu postupanja - "Što činimo kada je potres?" u svim odgojnim skupinama. Svoje sigurno mjesto u odgojnoj skupini djeca su obilježila likovnim radovima i simbolima prema svom izboru, koje kod njih izazivaju osjećaj sigurnosti.
Sama evakuacijska vježba je uspješno provedena, u vrlo kratkom vremenskom roku, uz superviziju Zagrebinspekta.