Maškare u vrtiću

Kao i svake godine, u vrtiću se u veljači vrtić šareni i puno je smijeha. To je vrijeme maskiranja, zabave i starinskih običaja. Staro je vjerovanje da se maskama ljudi štite od nesreće i svega onoga čega se boje. Maškare u vrtiću su prilika za dijete da na različite načine iznese svoje strahove, te se suoči s onime što ga plaši i zbunjuje, zbog čega smo u ovom periodu u odgojno-obrazovnom radu intenzivnije provodili aktivnosti vezane za razvijanje socio-emocionalne inteligencije.
Kroz igru, djeca su proigravala životne situacije iz s koje su im izazovne i koje ih na neki način plaše, čine nesigurnima ili izazivaju kod njih emocije koje ne mogu razumjeti. Uz podršku odgojitelja djeca su razvijala vještine, prepoznavanja i imenovanja te samoregulacije emocija. Uz odabir primjerenih slikovnica, odgojitelji su s djecom razgovarali o četiri osnovne emocije - tuga, sreća, ljutnja i strah. Razumijevanje i doživljaje emocija djeca su izražavala kroz likovne izričaje, a maškare smo na razini vrtića obilježili 16. veljače 2021., unutar svake odgojne skupine, pridržavajući se protuepidemijskih mjera.