Sudjelovanje na edukacijskoj radionici skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba- Dumovec

U listopadu 2014. godine djeca iz skupine „Leptirići“ sudjelovala su na edukacijskoj radionici o razvijanju svijesti o ulozi životinja u čovjekovu okruženju, a posebice odnosa pas - čovjek.

Na edukaciji, koju je organizirala i vodila Petra Bajan, djeca su naučila kako pristupiti psu koji ima vlasnika, kako se ponašati u blizini psa bez vlasnika, te što je sve potrebno jednom psu za sretan rast i razvoj. Djeca su se također družila s jednim manjim psom što je posebno povoljno utjecalo na djecu koja inače imaju strah od psa.

U nastavku pročitajte izjave djece te pogledajte fotografije s edukacije i njihove likovne izričaje...

„Naučio sam da ne smijem dirati peseke ako nema vlasnika.“       L. W.
„Ja sam naučila da se ne smije dirati tuđe pse bez pitanja vlasnika.“ M. M.
„Danas smo bili u knjižnici i naučio sam sve o psima, moram hodat ko pingvin pored psa koji reži na mene.“  K. F.
„Danas smo bili u knjižnici i izvlačili igračke iz vreće, izvukla sam maramice koje služe za brisanje šapa.“   M. H.
„Pričala nam je teta što psi rade i pokazala  nam je igru izvlačenja igračka iz vreće.“    L. G.
„Ja sam zadovoljna zato što smo dirali malog psa i zato što smo ga dragali.“  M. S.